kas jälle adenoid?? 15.05.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu 3 aastasel tütrel lõigati 2006a novembris adenoidid ära.Aga mure selline et kas adenoid võib tagasi tulla.laps on hakanud magdes jubedalt norskama.Pikemat aega juba juba norskab magades.Panime aja ka juba kurgu-nina kõrvaarsti juurde, et selgust saada.

terv,K....

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Adenoid võib tagasi tulla, kui adenoidi ei saanud operatsioonil eemaldada täielikult.
Norskamine võib tekkida ka sellest kui nina on kinni.
Kõrva-nina-kurguarsti konsultatsioon on sellisel juhul näidustatud.

Edu soovides,
Tiia Voor