Dvit ja vere kõrge Ca sisaldus 26.04.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

2a. lapsel vere Ca sisaldus veidi üle normi.
Kas anda D-vitamiini või mitte?
Siiani olen aeg-ajalt andnud.

(esimest korda oli Ca kõrge 6.kuuselt; Dvit. ta siis saanud ei olnud. Andsin vaid 1.kuul, kuid kuna see Apoviti oma tekitas kõhulahtisust, lõpetasin ära. Hiljem, kui laps juba 1,5a. kuulsin et on ka Devitol ja nüüd tarvitame seda. )

Nüüd lugesin D-vit. infolehelt, et see tõstab Ca sisaldust ja ei tohiks anda kui Ca sisaldus veres liiiga kõrge. - Kas siis uskuda või mitte?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kahjuks ei kirjuta Te, millises väärtuses oli vereseerumi Ca-sisaldus. Seepärast ei oska ma ka kommentaari anda.
Eestis tehakse D-vitamiiniga rahhiidi profülaktikat esimese kahe eluaasta jooksul. Kui Teie laps on juba 2-aastaseks saanud, siis pole enam D-vitamiini andmine hädavajalik.

Lugupidamisega,
Tiia Voor