sarlakid 24.03.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere!
minu 3 a. poeg põdes sarlakite laadset viirushaigust.st.arst ütles ,et see on muundunud vanast haigusest ja on kergema kujuline.2 nädalat põdes ära , siis tehti vereanalüüs ja uriin. need olid korras. ja arst kirjutas välja. kaks päeva sai lasteaias käia kui jäi kõrge palavikuga haigeks.käisime erakorralises vastuvõtus ja öeldi äge mandlite põletik. kas laps läks liiga vara lasteaeda ja see on tüsistus või sai ta lihtsalt uue viiruse. saan aru ,et tüsistus tuleb välja ravimatusest.aga ta sai penitsiliini kuuri ja kõik vajalikud muud rohud lõpuni.
ette tänades Pille.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Teie kirja põhjal arvan, et tegemist on uue haigestumisega. Väikelaste puhul on tavaline, et nad põevad aaasta jooksul 7-9 korda ja lasteaias käival lapsel on oht uue haiguse saamiseks üsna tõenäoline.

Lugupidamisega,
Tiia Voor