Laps väristab pead 14.03.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Minu 4-kuune laps on hakanud pead väristama. See juhtub tavaliselt teise söömiskorra ajal.Laps on rp. toidul. Pea väristamine kestab paar sekundit ja siis kaob, vahel värisevad ka käed. Väristamine tuleb ette ainult söömise ajal. Iga päev seda ei juhtu.
MIllega võib tegu olla?
Kas tegemist võib olla mõne raskema närvihaigusega?

Vastust ootama jäädes ja ette tänades murelik ema.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Tundub, et värin on reflektoorne tegevus, mida lastel ikka esineb ja iseloomulik on sel puhul värin ainult ühes situatsioonis.
Te ei peaks muretsema.
Kui väristamine tekib muudes situatsioonides või püsib värin kauem, siis kõigepealt pöörduge perearsti poole, kes vajadusel suunab lapse eriarsti vastuvõtule.

Lugupidamisega,
Tiia Voor