2 kuune laps ja nohu 25.02.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Selline mure on et minu 2 kuusel lapsel on juba pea 2 kuud nohu(ninas nn. kollid) ja peale magamist laps nii hirmsasti lõriseb, aga seda vaid öösel vastu hommikut ja hommikul. Perearst arvas et see on kuivast õhust tingitud, kuid nii pikka aega...Selle nohu vastu olen kasutanud humerit ja rinnapiima, ninapumba abil saab nina lahti, kuid nina puhastamine käib iga kord kui laps üles ärkab.Viimasel ajal olen pannud tähele et laps mõned korrad köhatab nagu oleks miskit kurku läinud.Kas selline lõrisemine, köhatamine ja nohu lähevad kunagi ükskord iseenesest üle siis kui laps hakkab aktiivsemalt liikuma või pean pöörduma spetsialisti poole?Lapsel palavikku ei ole, poiss on ärkvel olles väga aktiivne ja suhtleb palju.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

"Kollid" ninas võivad olla tingitud kuivast toaõhust, proovige öösiti kasutada toaõhu niisutajaid (poes on olemas müügil spetsiaalsed niisutajad, aga panna ka radiaatorile märjad froteerätikud) .
Ninas oleva nohu veeldamiseks sobib hästi Humer. Nohu võib valguda kurku ja laps võib seetõttu köhatada. Kas lapsel esineb sageli toidutagasiheide? Kui jah, siis see võib olla üks nohu püsimise põhjus. Laske "õhud" pärast söömist hästi välja ja tõstke lapse peaalune veidi kõrgemale pannes padi lapse madratsi all.
Kui nohu ikkagi püsib, võite pöörduda ka spetsialisti poole.

Edu soovides,
Tiia Voor