Lambliad 21.11.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu 1a.1kuu vanusel lapselapsel diagnoositi lambliad.Ravimiks kirjutati metronidazoli.Söögiisu on tal väga halb ja kaalub 8,5 kilo.Muidu on tragi,käima hakkas 10 kuuseltRinnapiima saab veel paar korda päevas.Ma lugesin selle haiguse kohta väha halbu asju,et ravinatu ,pidev kõhuvalu,silmanägemise halvenemine .Eestis ei pidavatki seda haigust vel täielikult välja ravitama.
Mure on väga suur,palun aidake!
Lugupidamisega vanaema Juta

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Lamblia saadakse peamiselt saastunud toiduga või mustadelt kätelt. Lamblia kinnitub peensoolele ning kahjustab peensoole limaskesta, mille tagajärjel väheneb toidu imendumine ja võib tekkida kõhulahtisus, -valu ja kõhnumine või laste puhul halb kaaluiive. Haigel leitakse lamblia tsüste roojas.
Raviks kasutatakse antibiootikume, peamiselt metronidasooli nagu Teiegi lapselapsel. Haigus on ravile hästi alluv ja Te ei pea muretsema. Kuid saastunud toitu süües võib kergesti uuesti nakatuda lambliatega.

Edu soovides,
Tiia Voor