laiguline laps 29.09.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen väga mures oma 6kuuse lapse pärast.
Nimelt tema ülakeha ja käed on laigulised ja karedad, kui liivapaber.
Millest võib see tingitud olla ?

Kas on võimalus, et isa on allergiline lapsest saati,et nüüd on see ka ,lapsele edasi kandunud?

On sellele ravi ka, või kuhu pöörduda. ?? ( Paides korraliku nahaarsti ei ole )

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ilma lapse löövet nägemata on võimatu panna diagnoosi ja määrata ravi. Kui lapse vanematel on olnud allergiat, siis võib see nahalööve olla allergia väljenduseks. Kuiva ja karedat nahka peab kreemitama iga päev ja kindlasti peate kasutama apteegis müüdavaid tundliku naha kreeme. Probleemese naha korral ei soovita kasutada poes müüdavaid nö laiatarbe kreeme.
Soovitan pöörduda perearsti poole, kes vaatab lööbe üle ja vajadusel annab saatekirja allergoloogile, kes allergia kahtlusel saab teha nahatestid allergeeni välja kindlaks tegemiseks. Nahaarsti vastuvõtule võite pöörduda ilma saatekirjata. Tartu nahaarstidest soovitan pöörduda dr. Kuke poole.

Edu soovides,
Tiia Voor