kühm kaelal 27.11.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Leidsin lapsel hommikul kühmu (1 cm suurune) kaela tagapool.

Kühm on valget varvi (tavalise naha varvi) , ütleb et on valulik.

Perearst ei osanud esialgu midagi ütelda, tegi vereproovi veenist.

Kas veeniveri voib aidata selgitada mis see on ?

Kui vastus siiski ei selgu, millist analyysi voi eriarsti me vajaksime ?

Laps on 9 aastane, tydruk.

Varem on olnud meil kaelal veidi suurenenud lynfisõlmekesed, mis küll ise tagasi läksid. Veel, kas see voib olla närvidest ? Ta on meil suur pabistaja.

Arst vastas:

dr Maret Eller

Lastekirurg

TÜK Kirurgiakliiniku lastekirurgia osakond

Lugupeetud lapsevanem!

Kui probleem püsib, võiksite lapsega pöörduda lastekirurgi konsultatsioonile.