Korduv tsüstiit imikul 12.06.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

2 kuu ja 1 nädala vanuselt oli tütrel akuutne püolonefriit. Külvis segainfektsioon, teine külv puhas. 10 päeva AB (cefuroxim) i.v. USG ja kontrastiga rtg. korras. 1 kuu möödudes uuesti külvis segainfektsioon, seekord palaviku ei olnud, raviks Zinnat p.o 10 päeva. Nüüd on laps 4 kuune. Kas sellises vanuses lapsele oskaksite soovitada raviteesid, või on kasu, kui mina neid jooksin. Laps saab praegu ainult rinnapiima.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Püelonefriidi kordumisel, peaks välja lülitama kaasasündinud kuseteede väärarendid. Teie lapsel on uuringud tehtud ja korras.
Kas ikka kindlalt oli tegemist püelonefriidiga, kui külvis kasvas segainfektsioon?
Kui kuseteede infektsioonid kipuvad korduma, ja seda juhtub umbes 40%-l, siis peab tegema profülaktilist ravi. Selle määrab arst, sest kasutatakse ravimeid, mida saab ainult retsepti alusel.
Raviteede tõhususe kohta nii väiksel lapsel puuduvad andmed, seepärast ei saa ma neid ka soovitada. Rinnapiim on lapsele parim, sest see sisaldab ka kaitsekehi.

Lugupidamisega,
Tiia Voor