Inhalaator, nebulisaator... 27.05.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Sooviksin osta lapsele aparaati, millega hingatakse sisse jahedat auru(ei teagi täpselt,mis selle täpne nimetus on).Öelge palun,kas jahedat auru tohib hingata kõikide kurgu-ja kopsuhaiguste puhul või on mõned haigused ka vastunäidustatud? 1,5-aastasel lapsel oli äge kõripõletik ja lisandus ka kopsupõletik ning haiglas tehti lapsele just sedasama jahedat auru,mis aitas väga hästi. Kui kõripõletik peaks korduma,saaksin ise kodus last kiiresti aidata. Kas jahedat auru tohib teha ka külmetusest tingitud köha puhul? Ja millal peaks tegema hoopiski sooja auru? Kas sama aparaadiga saab teha ka sooja auru? Millist aparaati soovitaksite osta Teie kui arst? Ette tänades Anu Võrumaalt.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Auruaparaadi ehk nebulisaatori ehk inhalaatori poolt tehtav aur ei ole külm vaid ruumiõhuga sarnase temperatuuriga. Sellist auru võib kasutada nohu, kõriturse, köha, bronhiidi, kopsupõletiku ja ka astma korral. Sooja auru ei soovitata teha, kui lapsel on palavik, küll aga võib kasutada auruaparaati.
Töökindlad ja head aga kallid aparaadid on firma PARI omad ja neid aparaate müüb firma SEMETRON. Apteekides on müügil ka odavamaid aparaate alates, kuid nende töökindluses ei saa mina garantiid anda.

Lugupidamisega,
Tiia Voor