Higistamine 21.05.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Mul on 6 aastane poeg ja probleem on selles, et umbes aasta on tal probleemiks higistamine, seda just öösel. Ta magab ainult trussikutega, tekk on normaalne ja kui ta on uinunud, siis umbes 30. min. pärast ta lausa "jookseb vett". Padi on tugevalt niiske, lina samuti, umbes nagu palaviku ajal.Perearsti juures tehti analüüse , korra oli suhkruhaiguse kahtlus, kuid see lükati ümber. Rahhiidi jaoks on ta juba "vana". Ma ei tea kust edasi minna.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Liighigistamine on sageli lihtsalt lapse omapära ja seda ei ravita lapseeas. Nagu ma Teie kirjast aru sain on lapsele tehtud perearsti poolt uuringuid ja terveks tunnistatud. Kas tehti ka kopsudest röntgenpilt? Kui ei, siis soovitaksin selle ära teha. Kas lisaks higistamisele kaasnevad ka mingisuguseid muid nähta (väsimus, väike palavik, kaalulangus). Kui jah, vajab laps täiendavaid uuringuid haigusliku higistamise väljalülitamiseks.

Edu soovides, Tiia Voor