nahahaigus 12.04.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

mu 5aastasel pojal on jalgadel laigud, mis meenutavad kananahka.nad ei sugele ega ole ka punased, kuid nad levivad.kreemide kasutamine ei ole aidanud.millega voib olla tegemist?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ilma laike nägemata on väga raske diagnoosi panna. Peate kindlasti minema nahaarsti vastuvõtule, kuhu saate minna ka ilma perearsti saatekirjata.

Tegemist võib olla karvanääpsu ümbruse sarvestumisega, millel raviks võib kasutada keratolüütilisi kreeme ja vit A. Widmer karbamiid kreem sisaldab mõlemat komponenti (uurea 12% ja 3000Ü vit A).

Toonitan veel üks kord, et ainult laike nähes saab panna õige diagnoosi!

Edu soovides,
Tiia Voor