Jälle angiin... 13.02.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu 2,8 aastane lapselaps on juba kolmandat korda angiinis. Ikka tõsiselt - plekid kurgus, kõrge palavik.Saame rohtudega paari nädalaga asja korda, kuid hirm juba jääb, et kohe-kohe jälle... Pealegi käime me lasteaias. Perearst ütleb, et on kohevad mandlid, vajaksid eriarsti vaatamist. Poisi heledal keelel on suur tumepunane plekk. Vahel on see heledam, vahel tumedam. Kas ka sel võib olla mingi seos haigusega või mis see seal olla võib?
Kuidas saaksime ise hoiduda uuest haigestumisestt? Kas tegu võib olla ka isalt ja isaisalt saadud haigusega? Kas pöörduda dr. Kulli poole, kelle eravisiite Pärnus saab külastada või on Robin selleks veel väike? Jääme teie nõuannet ootama!
Murelik vanaema

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ainult kirjas toodud kirjelduse põhjal on raske ütelda, kas tegemist on olnud tõeliste angiinidega või mõne muu nakkushaigusega. Ka mõned viirusnakkused annavad samasuguse pildi (plekid kurgus) nagu angiingi. Kahjuks on võimatu anda arvamust keelel oleva laigu kohta seda nägemata.
Haigusest hoidumiseks on parim vahend vältida kokkupuudet teiste haigetega, aga lasteaias käival lapsel on seda soovitust pea võimatu täita.
Soovitan pöörduda lapsega kohaliku kõrva-nina-kurguarsti poole, kes on kindlasti kompetentne hindamaks lapse mandlite olukorda.

Lugupidamisega,
Tiia Voor