salvei tee 1-aastasele 31.01.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Kas salvei teed võib 1-aastasele anda (hea kurgu- ja köharohi). Ei aita meil see astelpaju-saialille õli, iga kord kui arsti juures käime on kurk punane. Otsin uusi vahendeid. Ja kuidas ma ise üldse saaksin aru, et kas lapsel kurk terveks saanud?
tänan ette vastuse eest.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Salveiteed võib lapsele anda.
Väikelapsed põevad aasta jooksul 7-9 korda hingamisteede nakkushaigusi, mis väljenduvad köha, nohu, kurgupunetusena ja sageli kaasneb ka palavik. Kurgu punetust ja sellest paranemist oskab kõige paremini hinnata arst.

Kiiret paranemist soovides,
Tiia