värske õhk 07.01.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Kui palju peaks värskes õhus viibima kaheaastane kodune laps? Kas ja millist mõju avaldab lapse tervisele ning arengule olukord, kus väljas on võimalik käia vaid paar tundi nädalas. Üldiselt on lapse tervis siiani olnud väga hea, viirushaigusi jm pole esinenud.

Ette tänades,
murelik lapsevanem

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Eelkooliealine ja kooliealine laps võiksid iga päev olla värskes õhus umbes kaks tundi. Kindlaid norme pole siiski kehtestatud. Lisaks karastamisele on värskes õhus viibimise üheks plussiks veel ka kaasnev liikumine. Käesoleval ajal on muutunud üha suuremaks probleemiks laste vähene füüsiline aktiivsus ja sellest tulenevad tervisehädad, näiteks ülekaalulisus.
Seega soovitaksin lapsega õues jalutamas-mängimas käia iga päev, kui ilm seda vähegi võimaldab. On väga hea, et Teie laps on olnud siiani terve ja ma loodan, et õueskäigud parendavad tema tervist veelgi.

Lugupidamisega,
Tiia Voor