Lapsel kehapeal punased punnid, mis mädanevad... 30.12.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Paar päeva tagasi avastasin et 3,5a poisil on kõrva - , pea ja selja peal punased täpid. Arvasin et need higipunnid ja ei pööranud suurt tähelepanu. Kuid eile avastasin et need punnid lähevad suuremaks ja seest mädanevad ( on kollakad).
Täna hommikul on punnid nüüd ka kätepeal ja laps ütleb et sügelevad ka. Kuna arstile vist enne uut aastat ei saa, siis mõtlesin küsida millega võib olla tegu. Peres kasvab ka 1,2a tüdruk, kardan et äkki on need nakkavad, siiani pole veel tüdruku kehapeal midagi avastanud. Lastel palaviku pole, poiss on elurõõmus, mängib, sööb ja joob korralikult. Hirmu tekkivad just mädased punnid, otsmiku ees ja silma all on ka üks.
Olen tänulik vastuse eest, ehk rahustab veidi.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kirjas oleva lööbe kirjelduse järgi võib olla tegemist nahamädapõletikuga või allergilise lööbe mädaseks muutumisega. Kui lööve sügeles juba algusest peale on põjuseks ilmselt allergia. Kui on tegemist nahamädapõletikuga võib nakkus edasi kanduda ka teisele lapsele.
Mädaste lööbeelementide raviks võite kasutada Linola-sept kreemi või briljantrohelist. Neid ravimeid saate apteegist osta ilma retseptita. Ettevaatust näopiirkonna lööbe ravimisel, rohi ei tohi sattuda silma ja suhu!
Palun pöörduge perearsti või nahaarsti juurde, sest nahalöövet peab õige diagnoosi panemiseks nägema ja diagnoosist lähtuvalt otsustatakse ka edasine ravi.

Lugupidamisega,
Tiia Voor