hommikusöök 06.10.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Kas ja millist mõju avaldab 1,5 aastase lapse tervisele olukord, kus tal on hommikusööki võimalik saada alles ca 1,5 tundi peale ärkamist?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
On oluline, et laps hommikul sööks. Hommikul sobib hästi süsivesikuterikas toit, et veres oleks piisavalt glükoosi pärast öist toidupausi. Kui laps ei saa mingil põhjusel hommikusööki enne kui 1,5 tundi pärast ärkamist, võiks anda näiteks hommikul kohe paar viinamarja.
Lugupidamisega
Heli Grünberg