lapsel valutavad jalad 26.09.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu tütar 10a kurdab kogu aeg jalasäärtes valu. Eriti enne magamaminekut. Vahest on esinenud ka krambid, mitte eriti tugevad. Olles 5 a. sai ravida ka diagnoositud xjalad (kalduvus lampjalgsusele). Kandsime aasta aega ortopeedilisi jalatseid.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Üks võimalik ja suhteliselt sage põhjus jalavaludeks on sidekoe ülemäärane elastsus, ülepainduvus liigestes ehk sidekoe nõrkuse sündroom. Sel juhul valutavad mõlemad jalad ja enamasti just õhtuti ja eriti siis, kui päeval on olnud rohkem liikumist-jooksmist. Kui on näiteks vihmane ilm, laps rohkem toas paigal, siis valu pole. Peale selle on veel lastel nn. kasvuvalud, mis on ainult ööseti ja jälle valutavad mõlemad jalad. Päeval probleeme pole. Et täpsemalt arvata, peaksin last nägema. Soovi korral saate tulla vastuvõtule. Kindlasti on perearst nõus saatma kui probleem ei lahene. Kliinikumis on võimalik tasuline vastuvõtt ilma saatekirjata (lastearstil 200 EEK-i). Registratuur 7 319 100
Edu soovides
Heli Grünberg