kõht kinni 06.09.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Probleem selles tütar 2a ja 9 kuud viimased 3 kuud on kakamisega probleemid oleme arsti soovitusel kõik menüü üle vaadanud joob pidevalt ka ploomimehu.Mitte midagi ei aita lõpetasime just 3nädalase duphalaci kuuri 10ml päevas hommikul see ei mõjunud.Kui asi läheb päris hulluks olen kasut microlaci, aga seda ei või pidevalt teha.Olen ka sellest aru saanud, et laps kardab kakada see teeb haiget ja ta pidevalt lükkab seda edasi.Tundus ,et duphalac tegi ka kõhu valutama seega jätsin tanüüd ära.Laps kaalub 19 kg. Palun soovitage midagi. Tänud Mareen

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Lapsel on seoses tekkinud ka potikartus. Kõigepealt peaks rooja saama vedelaks, siis kaob pikapeale ka potikartus. Kõigile ei toimi Duphalac lahtistavalt. Apteegis käsimüügis on Forlax. Ostke 4grammiseid Forlaxi pakikesi. Esialgu andke hommikuti üks 4 g paki sisu umbes veerand klaasi mahlaga. Kui paari-kolme päevaga roe vedelamaks ei muutu ja laps kakab endiselt harva st 2-3 päeva tagant, andke juurde Guttalaxi 4-5 tilka/ 3.-4. õhtul. Forlaxi jätkake paar nädalat. 15-20 minutit pärast söömist üritage laps potile panna. Esialgu on sellega aga kindlasti raskusi. Toidus võiks suurendada kiudainete osa. Lisage näiteks pudrule või jogurtile teelusikatäis kliisid. Kui probleem ei lahene, võtke ühendust telefoni teel 7 319 573.
Edu!
Heli Grünberg