Kõhuvalu 05.06.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,minu poeg on 3,5 aastane,ja viimasel ajal on hakanud aina tihadamini kurtma kõhuvalu,ja käega näidates ülevalt piirkonnast,kui teen mazaasi läheb paremaks,kõht käib ilusti läbi(mitu korda päevaski) ja nüüd on hakanud lisanduma veel väikeses koguses välja ajamine suust,nagu maomahla sarnast (vahel ka kergelt vahune),mitte palju,nt.väikse lusika täie,mitte muidugi igapäev,aga üpris tihti,nt.täna hommikul andsin talle actimeli juua,ja jälle oli lasteaias 2 korda natuke korraga välja ajanud,kasvataja kirjelduse järgi oli see olnud ka just kui maomahla satrnane,et üldsegi mitte okse sarnane,see teeb mind murelikuks:-(
Mis proove tehakse lastele maouuringu puhul ja kuidas?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Suur osa laste kõhuvaludest on funktsionaalse päritoluga st. põletikku, haavandit jms ei ole. Maouuringut ja sondineelamist selles vanuses kõhuvalutajatel vaja ei ole. Kõhuvalude korral kasutatakse palju kõhuõõne organite ultraheliuuringut. Kui kõhuvalud kestavad, saadab perearst lapse lastearsti vastuvõtule, kes vajadusel korraldab ka (ultraheli)uuringud.
Edu soovides
Heli Grünberg