Laps ei istu 03.05.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

9-kuuseks saav laps ei suuda istudes iseseisvalt tasakaalu hoida. Muu areng korras, lihased tunduvad olevat tugevad. Pikkus on normaalne, kuid kehakaalu pidas perearst liiga madalaks. Istuda suudab vaid toest kinni hoides. Kas on siin muretsemiseks põhjust?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
9-kuune laps peaks ise istuma tulema ja toeta istuma. Kui laps toeta ei istu, tuleks konsulteerida lasteneuroloogiga.
Kaalu osas vajaksin rohkem andmeid. Kui palju kaalub praegu ja vaja oleks teada kaalu ka mõnel eelneval kuul. Teisel elupoolaastal peaks laps kaalus juurde võtma 300-400g kuus.

Edu soovides
Heli Grünberg