kõhukinnisus 30.03.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

ei saa jagu kõhu kinnisusest - mida teha ?? Olen proovinud duphalaci - see ei mõju!Mustaploomi ja õuna püreed saab iga päev.Muidu sööb hästi kõike.Laps enneaegne (nüüdseks1.3 vana) ja probleem hakkas kui alustasin poe piimaga.Ka gefiiluse kapsleid oleme tarvitanud ja vaseliinõligi - miski ei aita ! Sai segane kiri, aga äkki oskate midagi soovitada.Ette tänades !

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Üks võimalus püüda kõhukinnisust leevendada on Duphalaci annuse suurendamine. Mul ei ole aga andmeid kui palju laps korraga Duphalaci on saab. Mõnel lapsel ei ole Duphalacist olulist abi ka siis kui annust suurendada. Seepärast võiks proovida, kas aitab ehk efektiivsemalt Forlax. Andke 4 g pakikese sisu mahlaga üks pakk hommikul ja teine õhtul. Forlax on apteegis käsimüügis. Kui roojamine on siis ikkagi mitmepäevaste vahedega ja roe kõva või pabulatena, võib hommikul anda korraga kaks pakki. Kui kaua Forlaxi anda? Forlaxi võiks anda 2-3 nädalat. Kui roojamine toimub juba 3-4 päeva järjest iga päev ja/või roojamass pehme, võiks anda umbes nädala üle päeva ja siis võiks ära jätta. Piima võiks asendada keefiriga, millele on piimhappe bakterit lisatud. Hommikupudru sisse õnnestub ehk poetada teelusikatäis kliisid. Mahlade asemel sobib kõhukinnisusega lapsele paremini mehu. Kui on probleeme võtke palun ühendust tel. 7 319 573.

Edu soovides
Heli Grünberg