keel 21.10.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere mul selline mure et mu 3,5 a laps närib oma keelt ja juba pikemat aega....keele närimine on nii et isegi kui ta millegagi ei tegele siis muuseas hakkab seda närima nagu nätsu närib...ja siis öösiti kui teda liigutan närib ka .Vasakul pool on juba auk sees...vahepeal paranes ära sest siis ta ei närinud seda a nyyd hakkas jälle....rääkisin sellest perearstile ja tema ytles et ei hakka seda vaatamagi,et ju on midagi mis talle kodus ei meeldi jne....olen andnud nätsu siis narib seda a muidu ainult keel...valus tal see pole...nii ta ytleb....muidu on ta r66mus laps et mingeid härevushäirete tunnuseid kyll pole(et sellest see närimine)ma tahaxin teie arvamust teada...millega on tegu ja mida sinna peale panna sest vasakul pool nagu polegi varsti enam keelt.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Enesevigastuslike probleemide korral nagu seda on keelenärimine, tuleb pöörduda lastepsühhiaatri konsultatsioonile. Lastearst või perearst üksi ei saa sellist probleemi lahendada. Kui elate Lõuna-Eestis, pöörduge palun Dr. Ene Essensoni vastuvõtule. Registratuuri tel. 7 319 100. Saatekirja ei ole vaja.

Edu soovides

Heli Grünberg