Lapse suu 31.08.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mu 3.aastasel lapsel oli paar päeva tagasi suunurk katki nüüd täna hommiku tõustes oli suu ümber ka väikesed punased punnid millest vist tulevad väikesed kärnad.Kas on salvi või mingit rohtu sinna peale määrimiseks.Ise hetkel ei saa perearsti juurde minna kuna elame linnas aga perearst asub maal.Ette tänades .

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kirjelduse järgi võib lapsel olla naha pindmine mädapõletik e. mädavilltõbi e. impetiigo. See haigus on väikelastel väga sage ja küllaltki nakkav. Ühtegi nahahaigust ei saa nahalöövet/muutusi ise oma silmaga nägemata diagnoosida ja nö kaugjuhtimise teel ravida. Pöörduge nahaarsti vastuvõtule (saatekirja pole vaja). Kui lapse nahal on mädavilltõbi, on enamasti vaja antibiootikumi sisaldavaid salve.

Parimate soovidega

Heli Grünberg