beebi higistamine 29.07.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere, 5kuusel beebil jalad higistavad. Laps on tekil paljajalu, ilmad ei ole hetkel ka liiga kuumad ning lapse jalatallad on märjad. Riides normaalselt, mujalt ei higista. Kas see võib olla päritav, sest lapse isal ka jalad higistavad palju.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Üks võimalik higistamise põhjus on ka rahhiit, kuid 5-kuusel, kes on saanud vitamiin D ja/või imiku piimasegu, on see väga ebatõenäone. Kui higistavad ainult jalad, võib tõesti põhjuseks olla pärilik suurenenud jalgade higistamine.

Parimate soovidega

Heli Grünberg