lõikus imetamise aja 24.09.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Mul on 5 kuune beebi. Pean minema raseduse ajal toimunud trauma- hüppeliigese kolmikmurruga - seoses sinna paigaldatud kolme kruvi eemaldama. Loodan ,et see tehakse taas spinaalanesteesias. Kas ja kuidas toimub imetamine sellisel puhul? Minu kirurg arvas, et võib-olla ei pea ma isegi haiglasse ööseks jääma. Kuid kui nad otsustavad üldnarkoosi kasuks, kui ruttu tohib siis taas rinda anda?

Arst vastas:

dr Maret Eller

Lastekirurg

TÜK Kirurgiakliiniku lastekirurgia osakond

Lugupeetud lapsevanem!

Konsulteerisin narkoosiarstiga, kes soovitas spinaalanesteesiat. Selle järgselt võite last samal päeval rinnaga toita. Kui millegipärast on kindlasti vajalik üldnarkoos, siis peata narkoosiarstile eelnevalt rääkima, et olete rinnaga toitev ema. Sellisel juhul narkoosiarst valib vastavad ained narkoosiks. Rinnaga toita sel päeval siiski ei soovitata.Kuna eelmisel korral tehti operatsioon spinaalanesteesias, siis olen kindel, et see meetod sobib ka sel korral.

Parimate soovidega Maret Eller.