Nabasong 14.09.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Käisin tütrega (5-aastane) kirurgi juures ja arst ütles, et on song ja tuleks opereerida. Lähipäevil ongi OP tulemas, aga nüüd on mul tekkinud selle ees väike hirm. Kas saaks rohkem infot, kuidas seda op-i tehakse: kas jääb ka arm ja kui suur (ikkagi tütarlaps). Hirm on ka narkoosi ees (üldnarkoos): kuidas see võib mõjuda, mis aineid seal kasutatakse, kas tehakse ainult süst või intubeeritakse ka?

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Maret Eller

Lastekirurg

TÜK Kirurgiakliiniku lastekirurgia osakond

Lugupeetud lapsevanem!

Vabandan hilise vastamise pärast, millegi pärast ei jõudnud küsimus minuni.Operatsiooni arm reeglina jääb väike ning edaspidi peaaegu märkamatu. Narkoosi meetodi valib narkoosiarst.Kindlasti on tegemist üldnarkoosiga, kuid intubatsioonnarkoos ei pruugi see olla.

Parimate soovidega Maret Eller.