Lampjalgsus 15.06.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen 13-aastane ja mul on mure. Nimelt on mul lampjalgus. Olen sellega elanud terve elu. Kord otsustasin pöörduda selle murega arsti juurde, kuid midagi tuli ette ning ma ei saanud. Ma sooviks teada, kas minu vanuses saab veel midagi teha, et lampjalgsust parandada või vähemalt vähendada. Selliste jalgadega on vahel väga ebamugav olla just nende välimuse pärast, valutanud nad pole.
Igaks juhuks mainin ära, et elan Tallinnas.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Lampjalgsus on enamasti sidekoe liig hea (üle)painduvusega kaasaskäiv. Ja viimane on pärilik. Keegi on peres, kes on sale, hea painduvusega ja teeb kas hästi spakaati või paneb peopesad kerge vaevaga vastu põrandat ette kummardudes (sirgete põlvedega). Pöiavõlvi lamenemist saab toetada tallatugedega. Õige mooduse aitab leida ortopeed.

Heade soovidega
Heli Grünberg