eritis 09.06.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Minu 6. aastasel tütrel on viimasel nädalal tulnud valgetevoolusele sarnast eritist. Õhtul on püksikesed kollakalt määrdunud ja päeval kui pühkisin tuli valget eritist. Viimasel nädalal oli tal kurk haige ja nüüd on nohu.Millest on selline asi tingitud ja mida peaks ette võtma? Ette tänades, tänulik lapsevanem.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kahjuks ei selgu, kas laps sai haiguse ajal ka antibakteriaalset ravi. Viimane võib olla üks teguritest, mis viib vooluse tekkimisele. Vooluse teket võivad soodustada ka naaskelsabad ning isegi liig sage seebiga pesemine. Pöörduge palun perearsti vastuvõtule. Vahel on vaja võtta voolusest külv, et vooluse põhjustes selgust saada. Kui pesete sageli ja kasutate seepi, hakake seebi asemel kasutama nn. intiimgeele, mis on apteegis müügil. Ka geeli ei ole vaja kasutada iga päev, piisab 2-3 korrast nädalas.
Lugupidamisega
Heli Grünberg