Lisa teemale kakaprobleemid 07.06.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lapse nahal on sünnist saadik üksikuid toksilise erüteemi täppe. Punane laik ja keskel valge täpp mis on nahast kõrgem. Tulevad ja lähevad. Varem oli jah lehmapiimale tundlik ja põsed läksid karedaks ja laiguliseks aga see möödus. Lapse perearst on endine pediaater. Nüüd nädal hiljem on kaka kollane aga lõhn ikkagi hapu.Laps väänleb ja vehib käte ja jalgadega söömise ajal. Gaasidega saab ise hakkama. Vereanalüüsid olid korras. Kas 4 kuusele siis võib anda lisa kui kaaluiive on korras ja rinnapiimal. Olen kuulnud, et ei soovitata lapse magu koormata enne 6 elukuud- peab see paika.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Lisatoidu andmist ei soovitata enne 4-kuuseks saamist ja mitte hiljem kui 6-kuuselt. Kui kaaluiive hea ja rinnapiima piisavalt, võiks alustada 6. elukuul. Esimene lisatoit võiks hea kaaluiibega lapsel olla näiteks kartulipüree, kuhu lisandub hiljem lillkapsas. 7. elukuul peaks ka liha lisanduma.
Kui roe on kollane, lima ei ole, siis hapukas lõhn üksi ei ole patoloogia näitaja.
Parimate soovidega
Heli Grünberg