Kakaprobleemid 28.05.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere

kohe 4 kuuseks saav laps oksendas 2 hommikut, mitte palju. Siis läks kak kaka rohekaks. Viisime perearstile kakaproovi mis oli korras. Nüüd päeva jooksul ikka lapse kaka kord kollane kord tumeroheline, kord vedel kord tavaline või savitaoline aga nüüd veel lisandunud magushapu imal lõhn. Meenutab rabarberipüree lõhna. Laps ise ok ja ei oksenda ega ole teistsugune. Stafülokoki proove on varem korduvalt võetud. Olen andnud enteroli 3 päeva siiani pole tulemust ja smectat. Millest see küll olla võiks. Jube vastik magus hais on kakal? Laps ainult rinnapiimal ja ise pole ka midagi teistsugust söönud. Laps kakab sünnist saadik nii 5 korda ööpäevas ja kaal 4 elukuuks 7 kilo, sündides 3240.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Vajaksin lisainfot. Kas lapsel on nahk puhas või on täppe-löövet? Stafülokokk ei põhjusta selles vanuses lapsel tumedat rooja ja ei ole põhjuseks. On võimalus, et Teie toidus on midagi, mis lapsel rohekat rooja võib põhjustada. Juhul kui lapsel on ka löövet, tuleb ühe võimalusena mõelda ka lehmapiimavalgu talumatusele. Proovida võib ka piimhappebakteri preparaati nt. Gefilust, 1 kapsli sisu päevas. Kui probleemid ei lahene, saadab perearst Teid kindlasti lastearsti konsultatsioonile. Ka on laps jõudnud vanusesse, mil võib hakata kartulipüreed. Antakse enne rinnaga toitmist ja alustatkse teelusikatäiest.
Parimate soovidega
Heli Grünberg