imiku kõhulahtisus 26.05.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tütar sündis veebruari lõpus(51 cm 3760 g).Sööb rinnapiima ning kaks esimest kuud võttis kenasti juurde, aprilli lõpus kaalus 6350 g . Viimased nädalad vaevab teda pidev kõhulahtisus.Kakab iga toidukorra järel või harvemini , kaka on kollane ,kuid täiesti vedel ,limane.Alguses võtsime Enteroli (1o päeva),seejärel arsti soovitusel Lakto Sevenit(10 päeva ).Kaalus juurde on võtnud viimase kuu jooksul veidi üle 500 g ,sellest viimased 2 nädalat vaid 70 g.Tita ise on rõõmus ja rahulik ,isus muutusi pole. Hemoglobiini näitaja oli 1o2 ,põletikku vereanalüüs ei näidanud.Kakaproove lähme andma.kuid nende vastusteni ja siis veel arsti juurde jõudmiseni läheb aega.Äkki oskate soovitada veel mingeid ravimeid,looduslikke vahendeid kõhulahtisuse leevendamiseks?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Pidev kõhulahtisuse põhjus vajab põhjuse selgitamist, alles siis saab anda konkreetsemaid soovitusi. Üks võimalik põhjus võib olla lehmapiima valgu talumatus. On ka mitmeid teisi võimalusi. Kindlasti oleks vaja teha rooja uuring-koprogramm, millest oleks ka näha, kui palju on näiteks roojas rasva. Ühte võib küll arvata-selles vanuses on väga ebatõenäone kõhulahtisus stafülokoki kaela ajada. Niisiis, enne oleks vaja kõhulahtisuse võimalik põhjus selgitada. Piimhappe bakterite andmine ei kahjusta igal juhul, aga abi ei tundu neist seni olevat.
Heade soovidega
Heli Grünberg