Jalavalu 10.05.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on 1,5 aastane laps. Ta ärkab öösiti üles, nutab ja ütleb ai-ai ning hoiab päkkadest kinni. Vahest ka päeval näitab, et tal sealt jalad valutavad. Üks päev ei pannud ta oma jalga isegi maha ja oli terve päeva süles. Olen käinud perearsti juures, tema aga ütleb, et sealt ei saa nii väikese lapse jalad valutada. Tehti ka vereproov ning hemoglobiini tase on liiga madal, arst arvas, et äkki sellepärast ta jalad valutavadgi. Kas see võib nii olla? Mida ma peaksin tegema? Aitäh!

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Lapsel võib olla liigespõletik väikestes liigestes. Laps vajab lastearsti konsultatsiooni. Samuti oleks vaja vereanalüüsi koos verevalemiga, kuna hemoglobiin on madal. Mitmed tõsise haiguse ilminguks võib olla luuvalu ja kuna hemoglobiin on mada, tuleb korralikult verenalüüs üle vaadata. Teisipäeviti saan nõustada ka telefoni teel 7 319 678, kell 11.30-14.00

Lugupidamisega
Heli Grünberg