Pikaajaline nohu 02.05.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minu poja on 1,1 aastane ja kui ta oli 6 kuune oli tal esimest korda nohu ja peale seda on tal nina kinni ja vahepeal jookseb ninast läbipaistvat tatti ja nüüd on viimase 1,5 kuu jooksul olnud kolm korda kõrvapõletik.Nina on tal ikka koguaeg väga kinni ja öösel magab ka väga halvasti ,oleme käinud ka kõrvaarsti juures ,aga targemaks pole saanud.Ei tea enam mida teha või kuhu pöörduda ,äkki oskaksite teie mulle mingit nõu anda.

Ette tänades Kristi.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Väikelastel on kõige sagedasem ninahingamise takistuse põhjus adenoid e suurenenud ninaneelu mandel. Kui kõrva-nina-kurguarst on last vaadanud ja adenoidi või muud ninaneelu probleemi ei ole, tuleb ninahingamise takistuse põhjusena veel arvesse allergia. Pöörduge laste allergoloogi vastuvõtule. Tartu Lastekliiniku allergiakeskuse registratuur 7 319 508.

Lugupidamisega
Heli Grünberg