Allergia 1-aastasel lapsel 23.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor! Minu beebil on alates sünnist piimaallergia. Tänapäevani tema organism ei võta vastu ei mingit seotud piimaga toitu. Hiljuti hakkasin märkama, et nahalööve tütral on suurenenud ja kui varem nahalööve oli põhiliselt jalgadel ja kätedel nüüd aga ulatub juba näkku ja kaela. Peaaegu on löövega kaetud terve keha. Püüame vähendada sügelemist Zirteki-ga 4 tilka. Juurde annan aktiveeritud süsi võimaluse korral. Aga lööve vähenemisele ei saagi loota.
Tahaksin teada saada kui võimalik on nii väikesel lapsel teha allergiatestid. Millal võib need teste teha? Ja kus saab need paluda? Kas meie lastearst peaks kõige enne andma meile saatekirja allergoloogile?
Ettetänades vastuse eest,
Oksana.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Piimvalgu talumatus/allergia väheneb vanusega ja teisel eluaastal hakkab enamus piimaallergiaga lapsi piima paremini taluma. On võimalik, et praegu põhjustab löövet mõni teine toidus olev allergeen. Selles vanuses lapsel saab teha allergiateste. Laste allergoloogid on Tallinna Lastehaiglas, registratuur 6 977 200 ja Tartu Lastekliinikus on allergiakeskus, registratuur 7 319 508. Vaja on saatekirja. 2-3 päeva enne nahateste tuleks lõpetada allergiarohtude-teie lapsel zyrtec-andmine.

Edu,
Heli Grünberg