stafülokok 21.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Nädalasel imikul tekkisid kätele vesivillid ning paistetus.Vesivillid mõne aja pärast lõhkesid.Lapsel palavikku ei olnud.Arst ütles ,et tegemist on naha stafilokokiga ning on nakkav.Imik on hetkel oma emaga haiglas.Küsimus ongi selles ,et majas on ka minu 3,5 aastane laps ja kas peab kokkupuudet titaga vältima ja kas ka täiskasvanud võivad nakatuda ning kui ohtlik see haigus on?
Millest selline haigus tekib?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Nahalööbeid on raske kommenteerida ja ammendavat vastust anda, kui ise oma silmaga löövet-ville näinud ei ole. Villide põhjuseks võib olla stafülokokk, aga on ka teisi põhjusi. Enamus neist ei ole nakkavad. Konkreetse vastuse saate sellelt arstilt, kes last ravib.
Parimate soovidega
Heli grünberg