6 a pükste määrimine 21.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu 6 a poeg on juba potieast peale olnud hädas pükste määrimisega. Kuni 4 aastani kakski ta tihti püksi, hiljem on hakanud ka potil käima aga pükste määrimini on probleemiks siiani. Kakab ta tihti, praktiliselt kas iga päev või üle päeva ja kaka on normaalse pehmusega. Oleme käinud lastekirurgi juures - kes ei leidnud mingit probleemi; psühholoogi juures - kellega laps ei suhelnud. Eelmine kevad käisime reiki seanssidel, siis oli vahepeal asi päris korras. Talvel sündis perre väike tüdruk, mis võib kindlasti probleemi uuesti esile tuua.
Pissimisega probleeme pole kunagi olnud, ta ise ka ütleb et näiteks lasteaias mängides ei taha ta tegevust pooleli jätta ja hoiab kakat kinni. Kodus käib ta ilusti potil ja harva on pükste määrimisi. Mida võiks veel ette võtta? Olen lapsega juba väiksest saadit selle probleemi pärast küll arstide juures käinud ja ka ravivõimlemisi teinud, ei tahaks teda eriti enam traumeerida.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Soovitaksin ikka veel arstilkäik ette võtta. Laps vajaks laste mao-sooletraktihaiguste (gastroenteroloogi) konsultatsiooni ja tundub siiski ka veelkord lastepsühholoogi konsultatsiooni. Tundub, et kõhukinnisust pükstemäärmise varjus peidus ei ole, aga gastroenteroloogid oskavad head nõu anda. Tallinna Lastehaiglas dr. K. Luts, registratuur 6 977 200 ja Tartu Lastekliinik, dr. T. Rägo, registratuur 7 319 508.
Parimate soovidega
Heli Grünberg