Öine voodi märgamine 20.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
kas peaksin muret tundma, kui mu peagi nelja aastaseks saav poeg, pissib igal öösel voodisse? Olen mõned ööd teda üles ajanud ja pissile viinud, kuid siis ütleb ta, et ei ole pissihäda ja ei tee midagi.
Kas teda on vaja uurida või on ta veel liiga noor ja ma peaksin veel mähkmeid kasutama?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Öisest voodimärgamist üldjuhul enne 5-aastaseks saamist ei uurita, sest selles vanuses peetakse seda veel vanusega kaasnevaks. Üles ei ole vaja öösel äratada. Õhtupoolikul ei tohiks rohkelt juua. Kui tihe voodimärgmamine jääb püsima ka 5-6aastaselt, on küll vaja hakata uurima, kas laps ei tühjenda põit korralikult ja pärast pissimsit jääb palju uriini põide või on väike põie maht, variante on veelgi. Eespool on küsimusi-vastuseid sel teemal.
Lugupidamisega
Heli Grünberg