vistrikud 6 aastasel lapsel 17.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Sügelevad ja levivad jalgadelt üle kogu keha. esialgu olid jalgadel 4-5 päeva ja siis läksid kogu keha peale laiali (seljal, rinnal, näos, juuste all). Esialgu arvasime, et ujulast, nüüd oleme jõudnud versioonini, et tuulerõuged? kui see nii ongi, siis kuidas saaks leevendada poisi olukorda. Palavikku pole olnud, veidi uimane, õhtuks väsinum kui tavaliselt, sööb ja joob enam-vähem normaalselt. Seedimine korras.

Leho

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
tuulerõugete korral on alguses väike pisike punane laik ja varsti vesivill ning siis koorik. Tuulerõuged ei alusta vesivillidega tavaliselt jalgadelt vaid juustega kaetud peanahalt, kehatüvelt ning vesiville lisandunuks kiiremini, 4-5 päeva lööve ainult jalgadel ei ole tuulerõugetele just kõige tüüpilisem. Löövet nägemata on raske arvata, millega tegemist. Lööve võib olla ka allergilise päritoluga. Näidake löövet oma perearstile.
Lugupidamisega
Heli Grünberg