kukkus ja lõi pea ära 16.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere, minu kolme aastane poeg kukkus täna üsna koledasti Selveris olevalt mootorrattalt. Päris hästi ma ei näinud kuidas, kuid pea lõi ära ja muhk on otsa ees, nuttis pikalt lohutamatult ja siis jäi järsku magama. ehmatasin selle peale ära. kukkumine oli ikka üsna kõrgelt ja pea lõi ka veel ära, mis variandid võivad olla, mida ma peaks tegema? või millega arvestama? praegu on pool tundi rahulikult maganud...

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Niisuguse kukkumise korral on vaja lasteneuroloogi konsultatsiooni. Kukkumine võis põhjustada ajupõrutuse. Lapsega tuleks pöörduda lastehaigla vastuvõtuosakonda.
Parimate soovidega
Heli Grünberg