keefir 7 kuusele rinnapiima asemele 15.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Ma tahaksin teada kas 7 kuusele lapsele voib rinnapiima ara jatmisel ainult keefiri anda (talle hirmsasti maitseb....ja piimasegusid ta ei taha). Laps soob ka vaga hasti koike muud.....millegi vastu allergiline ei tundu ka olevat. Kuna lahen reisile kuu aja parast, tahaksin teada kas pean teda vagisi sundima votma piimasegu voi voib ta ka ainult keefiril olla.

Ette Tanades,
Kadi

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
7-kuusele ei soovitata veel keefiri ega piima. Mõlemad sobiksid esimese eluaasta lõpupoole. 7-kuune peaks saama juurviljapüreed lihaga, puuviljapüreed, putru ja imiku piimasegu.
Lugupidamisega
Heli Grünberg