Jogurti kapslid 07.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu 7 nädalane tütreke on hädas kakamisega- kõht käib läbi üle 3 päeva ja väljaheide on selline plastiliini taoline. Tänaseks pole ta kakanud juba 5 päeva. Laps on nn segatoitmisel st rinnapiim + toidusegu ( TUTTELI - oleme proovinud ka NAN 1 , HIPP PRE-d - nendega oli asi veel hullem ).Perearst soovitas anda lapsele Gefiluse kapsleid kuid Tallinna apteekidest neid leida ei õnnestunud. Asendusena pakuti Jogurti kapslid. Kas nende toime on sama?
Teid tänades Raili.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Jogurti kapslites on samuti piimahappe baktereid ja need sobivad samuti. Kui rinnapiimatoidul või piimasegu saavat imikut ei ole vaja lisaks joota veega või teega, siis kõhukinnisuse korral on vaja vedelikku ja imikut võiks joota (keedetud vesi, kummelitee või isegi suhkruvesi). Kui kõhukinnisuse probleem jääb püsima vaatamata jogurti kapslitele ja jootmisele, lisaksin ka Duphalaci esialgu pool teelusikatäit hommikul ja kui effekti ei ole, siis teelusikatäie hommikul. Duphalac on apteegis käsimüügis. Kui kaaluiive on vähene ja/või kõhukinnisus ei lahene, on vaja laste mao sooletrakti haiguste arstiga (gastroenteroloog) konsulteerida.
Parimate soovidega
Heli Grünberg