Beebi jalad 06.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere !
minu 11- kuune tütar ei toeta end veel jalgadele. See ei olegi kõige suurm mure, ag asi on sedasi ,et kui ta end püsti ajab , läheb labajalg liigesest nagu tagurpidi.Kui näit. ajab ennast voodi najal püsti, toetab vastu voodit rinnaga ja kukub kohe selili, sest jalad lähevad nagu alt ära. Vabandan väga segase jutu pärast. Varsti lähen lapsega perearstile ja kardan, et ei oska ka talle oma muret kirjeldada.Viimati käisin ,kui laps oli 9kuune ja siis ei tõusnud ta veel üldse jalgadele.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Laps vajaks kiiremas korras lasteneuroloogi konsultatsiooni ja uuringuid. Kui elate Lõuna Eestis, pöörduge Tartu Lastekliiniku registratuuri tel. 7 319 508. Tallinna Lastehaigla registratuur 6 977 200. Kindlasti on Teie perearst nõus last lasteneuroloogile suunama. Teie kirjeldust lugedes jääb küll ka mõnetine kahtlus, kas ainult vastuvõtu ajal saab kohe kõik uuringud ja otsused teha. Üsna tõenäone on, et laps vajab uuringuid-ravi haiglas. Teisipäeviti saan ka telefonitsi nõustada k 13.30-14.00, tel. 7 319 678
Edu soovides
Heli Grünberg