tsüst 02.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 5 aastase poisi ema probleem selline.Avasatasin põlveõndlast pehme moodustise,perearst ei oska midagi ytelda.Soovitas pöörduda ortopeediasse.Mida teha ?Või peaks pöörduma hoopis kirurgi juurde.Valulik ta ei ole.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Põlveõndlas olev moodustis võib olla vedelikuga täidetud tsüst (Bakeri tsüst). Selle moodustise olemust aitab selgitada ultraheliuuring. Bakeri tsüst vajab väga harva operatiivset ravi. Enamasti taandub ta ise. Pöörduge palun lastekirurgi vastuvõtule, kes aitab selgust saada.
Lugupidamisega
Heli Grünberg