peavalu 27.03.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

minu 6 ja 7 aastastel lastel on imelik peavalu . üks ka oksendas palavik 37,8 . aga peavalu on väljakannatamatu. täna kaebab ka teine et peavalu. muid haiguse nähte ei ole . peavalu roht ei aita ainult aspiriin . helistasin ka perearstile käskis palju juua ja valuvaigistit anda. kas aspiriin on lastele väga ohtlik annan ainult pool. kas see on mingi viirus. lastest täitsa kahju. ette tänades Eliise ja Mattise ema.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
See võib olla viirus, kuid tugeva väljakannatamatu peavalu korral on vaja kindlasti konsulteerida lastearstiga. Pöörduge palun maaakonnahaigla lasteosakonda või Tallinna või Tartu Lastekliiniku vastuvõttu olenevalt sellest, kus elate. Lastele ei soovitata palaviku alandamiseks anda aspiriini, sest koos viirusega on olnud juhtumeid, kus viirusinfektsioon+aspiriin võivad koos kahjulikult mõjuda. Üliharva, aga siiski. Lastel on palavikualandajateks esmavalikuna paratsetamool 10 mg kehakaalu 1 kg kohta/1 annus 4-6 tunniste vahedega või ibuprofeen.
Head paranemist soovides
Heli Grünberg