kinnine kõht 23.03.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Olen mures oma kahekuuse lapse pärast.kui on kõht olnud kinni vähemalt
kolm päeva annan arsti poolt soovitatud duphalaci ja kakab end üleni täis. Järgmisel päeval on jälle kõht kinni. Ta tahaks nagu kakada, punnib kogu aeg aga tuleb ainult puuks. Kas pean siis pidevalt andma rohtu et laps rahulik oleks? Laps on rinnapiima peal. Mitu korda peaks laps umbes nädalas kakama ?

Ette tänades Marelle!

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Enamus rinnapiimatoidul imikuid roojab iga toitmiskorra järel. Kõigepealt vajaks täpsustamist, kas siis, kui laps lõpuks roojab (ilma Duphalacita), on roe kõva-tihke ja roojamine on valu ja vaevaga? Osa rinnapiimatoidul olevaid imikuid roojab 2-3 päeva järel ja roe ei ole kõva, sest rinnapiim imendub nii hästi, et jääki ei jäägi. Sel juhul ei ole vaja Duphalaci. Üks soovitus Teile menüü osas. Imikul on gaasivaevusi vähem, kui ema piirab piimajoomist.

Edu!
Heli Grünberg