Naha alune kühm 19.03.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lapsel on kaelal kukla pool üks muna naha all, vist lümfisõlm. Kui ta pea otse hoiab siis ei paista välja aga kui pead keerab siis on kohe näha nii umbes 1cm - 1,5 sm läbimõõduga. Laps on 2,3 aastane, avastasin selle kui ta oli 1 aastane.
Katsudes valus ei tundu olema, laps on terve ja rõõmus. Näitasin seda ka perearstile, tema arvas et pole midagi kui ei puneta ega suurenema ei hakka.
Nägin ka ühe tuttava rõõmsal ja tervel 5 aastasel lapsel sarnast muna kaelal sama koha peal. Lõpetasin muretsemise, aga juhtusin pealt kuulama võõraste inimeste juttu sarnasest probleemist kus laps on nüüd 25 aastaseks saanud ja kaela peal olevast munast on saanud halvaloomuline kasvaja ja miks lapsepõlves sellele tähelepanu ei pööratud, oleks saanud halvema ära hoida.
Küsimus on kas on vajalik nõuda arstilt selle uurimist ja mis see olla võib ja mis moodi uuring käib?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Moodustis võib tõesti olla lümfisõlm. Pöörduge palun lastearsti vastuvõtule. Moodustise olemuse kohta saab infot juurde, kui ultraheliga vaadata. Lohutuseks-kui moodustis on kuklal olnud üle aasta ja muid probleeme ei ole lisandunud, siis on vähetõenäone, et on tõsine probleem. Täit selgust on aga vaja ikkagi.

Head tervist soovides
Heli Grünberg