Toitmine 19.03.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tervist

Mul oleks Teile selline küsimus. MIllal hakkata lapsele lisaks juua andma. Nimelt laps saab natuke lisatoitu, kuid ta pole oma viie kuu jooksul kordagi lutti ja lutipudelit saanud. KUidas saaks teda joota nii , et ei peaks andma lutipudelit. Kas on see ültse võimalik ja kui on siis kuidas seda teha. Kaindlasti peaks ju siis andma juu talle ka öösel. Mida ettevõtta.

Ettetänades

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Tavaliselt ei vaja imik jootmist. Kui lasp on 5 kuune ja saab rinnapiima ka, sööb ta enne lisatoidu ja siis saab rinda. Kui ta saab aga piimasegu, siis saab pudru või juurviljapüree kõrvale tassist imiku piimasegu joogiks. Imikute jaoks on eraldi kohe spetsiaalsed tassid. On Teie õnn, kui Te pole last jootnud lutipudelist! Kui laps harjub jooma lutipudelist, ei taha taha 1-2-aastaselt veel kuidagi lutipudelit loovutada. Eriti raskelt läheb nende väikelaste lutipudelist võõrutamine, kes saavad öösel lutipudelist piima, mahla või morssi või kes uinuvad lutipudeliga. Peale selle kipuvad öistel piima või mahlajoojatel ka piimahambad lagunema. Öösel ei vaja laps jootmist ja kui tõesti tundub, et laps tahab öösel juua, siis sobib vesi ja tassist.

Lugupidamisega Heli Grünberg