lapse varbad 02.03.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere olen 1,9 aastase tütre ema ja minu mure on järgmine.Nimelt murduvad meie varba küüned,suurte varvaste küüned on isegi vahetunud.Läbi küünte jooksevad valged triibud (umbes sellised kui oled küünt vigastanud).Kas võib olla tegu mingi seen haigusega või on mingi aine puudus,muidu igati terve ja lõbus laps.Teid ette tänades,mures ema

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Last peaks näitama laste nahahaiguste arstile e. dermatoloogile. Triibud küüntel ei pruugi olla seenhaigusest tingitud, on ka muid põhjusi.
Head tervist soovides
Heli Grünberg