hüdrotsefaalne sündroom 19.02.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Meie tütrel diagnoositi 3 nädalat pärast sündi hüdrotsefaalne sündroom. Viibisime 1 kuu haiglas uuringutel, saime massaazikuuri. Praegu on tütar juba 4-aastane. Areneb väga hästi: oskab 2 keelt, laulab, tantsib. Mõikord aga nuutub ta väga jonnakaks, isegi agressivseks: heidab ennast pikali, karjub, võib lüüa. Kas võib see seotud olla h. sündroomiga ja kuidas üldse h. sündroom mõjub lapse edasisele närvisüsteemi arengule?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Imikueas diagnoositud hüdrotsefaalne sündroom ei tohiks olla praeguse agressiivsuse põhjuseks. Pöörduge lapsega palun lasteneuroloogi ja lastepsühholoogi vastuvõtule.
Lugupidamisega
Heli Grünberg